Nie można wiecznie uciekać

Nie da się ukrywać. Wszystko co jest w Tobie prędzej czy później się ujawni. Co się boli, co smuci, chowanie emocji nie działa na dłuższą metę. Będziesz musiał się z niektórymi rzeczami pogodzić, przestać udawać, że to nie jest prawda. Nie możesz być cały czas zaślepiony, wtedy się obrywa najbardziej. Sam prawdopodobnie się nie podniesiesz z dna, nie wmawiaj sobie, że jesteś silniejszy niż naprawdę jesteś. Akceptuj szczerą pomoc, kochaj tych, którzy chcą dla Ciebie dobrze. Przestań, po prostu przestań dusić w sobie uczucia.

Niezależnie od wieku, od tego co wypada, a co nie, nie zapominaj, że jesteś tylko człowiekiem i masz każde prawo do upadku. A potem do następnego i kolejnego. Nikogo nie obchodzi ile razy przegrasz, tylko ile razy podniesiesz się z podłogi, by walczyć dalej. Życie nie jest sprawiedliwe i nie jest łatwe, ale jednocześnie zbyt cenne, żeby o nim zapomnieć. Uciekanie od rzeczywistości to poważny błąd, który jak mówiłam możesz popełnić, tylko, że to jeden z tych błędów, których nie wolno powtarzać.

Nie okłamuj się. Inni pewnie będą Cię oszukiwać niejeden raz, ale w momencie, kiedy zaczynasz okłamywać samego siebie, powstaje blokada. Zabierasz sobie szansę na pójście dalej, zamykasz się w kłamstwie, może nawet pięknym, ale to tylko błędne wyobrażenie. Może nie zasłużyłeś sobie na niektóre rzeczy, może spotkało Cię zbyt wiele smutku, ale tak właśnie się stało i bardzo jest mi przykro, ale niestety ani Twojej ani swojej rzeczywistości nie potrafię zmienić. Chciałabym powiedzieć, że wszystko się ułoży, ale tego nie wiem. Możesz zamknąć się w bańce albo z niej wyjść i próbować. Dalej próbować, bo czy życie to nie jest jedna wielka próba?

Stań przed lustrem i wyznaj sobie prawdę, choćby była najbardziej bolesną rzeczą, jaką według Ciebie można wypowiedzieć. Nie wstydź się przyznać do tego, że cierpisz, że nie wszystko jest w porządku.

Co trzeba zrobić dalej? Jak znieść prawdę?

Prawdy nie da się znieść, ona zwyczajnie jest. Gorzki smak w ustach, śliczne, potworne obrazy, które nie mogą opuścić pamięci. Teraz jedyne czego potrzebujesz to czas. Brzmi banalnie, ale nie możesz nic zrobić. Wiem, że bezsilność boli, ale zapewniam Cię, że mija. Musisz wytrzymać, a przynajmniej spróbuj. Często mówi się, że przed burzą jest cisza, teraz już wiesz, że po burzy też jest cicho.

Życie będzie się toczyć z Tobą lub bez Ciebie.

 

Nie ukrywaj się, proszę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *